Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do licznych narzędzi

2-dniowe WARSZTATY EKSPERCKIE Ocena skutków dla ochrony danych z wykorzystaniem aplikacji PIA

2019-03-18


Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa

Organizator: JDS Consulting

 

SZCZEGÓŁY I REJESTRACJA

 

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z postanowieniami Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych ocena skutków dla ochrony danych stanowi podstawę do określenia wymaganych środków zabezpieczających. Jej właściwe przeprowadzenie, zgodne z uznanymi standardami branżowymi i dobrymi praktykami jest niezbędne do wykazania należytej staranności w zakresie ochrony przetwarzanych danych osobowych.

 

Znacznym ułatwieniem w tej kwestii będzie możliwość skorzystania z aplikacji, jaką przygotował francuski odpowiednik Urzędu Ochrony Danych Osobowych – CNIL, a której polska wersja jest do pobrania ze strony internetowej UODO. Niniejsze WARSZTATY mają na celu praktyczne przygotowanie do przeprowadzenia oceny skutków dla ochrony danych (PIA) z wykorzystaniem tego narzędzia. W trakcie dwóch dni pokrótce zostaną omówione podstawy teoretyczne, a w większej mierze skupimy się na praktycznej analizie oceny skutków w przykładowej organizacji (przy pomocy aplikacji).

 

W ramach szkolenia zostaną omówione:

 

  • Zarządzanie ryzykiem w kontekście oceny skutków dla ochrony danych
  • Ramy zarządzania ryzykiem – wymagania prawne, umowne, zalecenia normatywne
  • Analiza procesowa przetwarzania danych osobowych
  • Identyfikacja przepływów danych osobowych
  • Identyfikacja i szacowanie skutków dla ochrony danych
  • Działania zapobiegawcze i korygujące

 

Prosimy o zabranie na szkolenie laptopa z wgraną aplikacją (szczegóły: 22 651 60 31, office@jds.com.pl)

 

Gwarantujemy profesjonalny poziom merytoryczny i organizacyjny szkolenia. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi informacjami.

 

Wszystkie informacje o szkoleniach (ceny, terminy, opisy, programy, formularze) dostępne również na: www.jds.com.pl

 

 

Sylwetka wykładowcy - Adam Gałach od ponad dwudziestu lat zajmuje się problematyką zarządzania bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych. Brał udział w realizacji lub kierował projektami realizowanymi dla instytucji i przedsiębiorstw reprezentujących różne sektory gospodarki, w tym m.in. sektor finansowy, petrochemiczny, wydobywczy, telekomunikacyjny i motoryzacyjny, kierował również międzynarodowym programem budowy centrum kompetencyjnego w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego w jednym z globalnych koncernów. Adam Gałach posiada certyfikaty CISSP, CRISC, ISO/IEC 27001 Lead Auditor, ISO 22301 Lead Auditor. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu zarządzania bezpieczeństwem teleinformatycznym i ochrony danych osobowych. Doradza w kwestii zapewnienia zgodności przetwarzania danych osobowych w systemach informatycznych z przepisami prawa.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Sylwia Kokora Menadżer Projektu

 

 

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMUJE PÓŁROCZNY DOSTĘP DO ODOSERWIS.pl W CENIE SZKOLENIA