Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do licznych narzędzi

WARSZTATY Organizacja i przygotowanie do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych

2019-03-25


Golden Floor Plaza, Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

Organizator: JDS Consulting

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 

Szanowni Państwo,

 

W 2018 roku weszły w życie istotne zmiany w obszarze ochrony danych osobowych. Wymagają one od firm i instytucji wcześniejszego dostosowania praktyki przetwarzania danych do nowych zasad. Zarazem istotne jest również spełnianie obecnych regulacji. Podkreślić trzeba, iż właściwe wypełnianie aktualnych przepisów stanowi dobrą podstawę do tego aby efektywnie przygotować się do wdrożenia Rozporządzenia o ochronie danych /RODO/, ponieważ po zmianach polskich regulacji w 2015 roku częściowo przystosowano je do treści Rozporządzenia, które wówczas było procedowane na gruncie europejskim.

Wśród wymogów stawianych przez Rozporządzenie dla wszystkich podmiotów publicznych oraz wielu firm i instytucji znajduje się obowiązek powołania doświadczonego inspektora ochrony danych. Zadaniem inspektora jest min.: informowanie administratorów jak wdrożyć i przestrzegać RODO, monitorowanie zgodności działania, szkolenia, prowadzenie audytów wewnętrznych, pełnienie roli punktu kontaktowego.

Prawidłowe wdrożenie zasad ochrony danych osobowych jest kluczowe dla bezpiecznego funkcjonowania. Na podmioty nie stosujące prawidłowych zasad przetwarzania danych będą mogły być nakładane dotkliwe kary finansowe.

 

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Gwarantujemy profesjonalny poziom merytoryczny i organizacyjny szkoleń. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi informacjami o szkoleniach.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Sylwia Kokora

Menadżer Projektu