Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do licznych narzędzi

Eksperci

 

odoserwis.pl został stworzony, by dostarczać najbardziej aktualną i praktyczną wiedzę w zakresie ochrony danych osobowych wszystkim, którzy zajmują się zawodowo tą tematyką.

 

Najwyższy poziom merytoryczny zapewnia portalowi odoserwis.pl stale powiększające się grono ekspertów posiadających wieloletnią praktykę w dziedzinie ochrony danych osobowych i dzielących się swoim doświadczeniem z naszymi Czytelnikami.

 

 

radca prawny Julia Kamińska-Kasjaniuk

Redaktorka Naczelna

Radca prawny, ukończyła aplikację sądową, prawnik z 20-letnim doświadczeniem. Zarządza kancelarią prawną specjalizującą się w  prawie pracy, ochronie danych osobowych, prawie nowych technologii oraz jego zastosowaniu w branży medycznej. Doradza polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom oraz reprezentuje je w postępowaniach sądowych. Pracowała m.in. dla Polskiej Grupy Energetycznej PGE S.A., PSE Operator S.A., 3M Poland sp. z o.o., UPS Polska sp. z o.o., Mennicy Polskiej S.A., Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prowadziła dyżury jako ekspert Gazety Prawnej i występowała jako prawnik w telewizji Polsat, wypowiadała się także jako ekspertka w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach kierowanych do biznesu i podmiotów medycznych.

 

 

 

 

adwokat Justyna Buzała-Górska

 

Adwokat, posiadająca praktyczne doświadczenie w pełnieniu funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji dla podmiotów różnorodnych branż, w tym podmiotów korporacji międzynarodowych.  Była członkiem zespołu audytowego i wdrożeniowego w spółkach Grupy Kapitałowej KPI. Po powstaniu Volkswagen Group Polska sp. z o.o. kierowała zespołem audytorów w spółkach z Grupy KPI wchodzących obecnie w skład VGP oraz dawnej spółki Skoda Polska S.A., a następnie objęła obowiązki Administratora Bezpieczeństwa Informacji w Volkswagen Group Polska sp. z o.o.  Dodatkowo zajmuje się stałym wsparciem prawnym w zakresie funkcjonowania sklepów internetowych. Przygotowuje i prowadzi liczne szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych różnorodnych branż, w tym praktyczne szkolenia wdrożeniowe.

 

radca prawny Jakub Gosz

Radca prawny od ponad 6 lat zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorstw, m.in. z sektora energetycznego, usługowego i produkcji. Związany z organizacjami promującymi i wspierającymi wymianę gospodarczą ze Szwecją, świadczy porady w tym zakresie. W ramach obsługi prawnej przedsiębiorstw, we współpracy z prestiżowymi kancelariami prawnymi, prowadził kontrole zgodności zawieranych umów ze standardami bezpieczeństwa ochrony danych osobowych. Autor publikacji w tym zakresie, zwłaszcza w kontekście ochrony informacji w nowych technologiach. Wielokrotnie prowadził wykłady i warsztaty prawne dla przedsiębiorców.

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Glen – wykładowca, doradca, specjalista ds. ochrony danych osobowych

Doświadczony Administrator Bezpieczeństwa Informacji pełniący tę funkcję dla wielu firm i instytucji. Członek Władz Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji SABI. Audytor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg PN-ISO/IEC 27001. Praktyk, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa ochrony danych osobowych oraz wdrażaniu polityki bezpieczeństwa informacji w setkach różnego rodzaju firmach i instytucjach. Autor i uczestnik projektów edukacyjnych dotyczących ochrony danych osobowych. Uczestnik, jako ABI, postępowań administracyjnych oraz kontroli prowadzonych przez GIODO. Autor wielu publikacji związanych z bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych.

 

 

 

 

 

Adam Gałach – certyfikowany audytor

Od ponad dwudziestu lat zajmuje się problematyką zarządzania bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych. Brał udział w realizacji lub kierował projektami realizowanymi dla instytucji i przedsiębiorstw reprezentujących różne sektory gospodarki, w tym m.in. sektor finansowy, petrochemiczny, wydobywczy, telekomunikacyjny i motoryzacyjny, kierował również międzynarodowym programem budowy centrum kompetencyjnego w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego w jednym z globalnych koncernów. Adam Gałach posiada certyfikaty CISSP, CRISC, ISO/IEC 27001 Lead Auditor, ISO 22301 Lead Auditor. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu zarządzania bezpieczeństwem teleinformatycznym i ochrony danych osobowych.