Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do licznych narzędzi

Eksperci

 

odoserwis.pl został stworzony, by dostarczać najbardziej aktualną i praktyczną wiedzę w zakresie ochrony danych osobowych wszystkim, którzy zajmują się zawodowo tą tematyką.

 

Najwyższy poziom merytoryczny zapewnia portalowi odoserwis.pl stale powiększające się grono ekspertów posiadających wieloletnią praktykę w dziedzinie ochrony danych osobowych i dzielących się swoim doświadczeniem z naszymi Czytelnikami.

 

 

Julia Kamińska-Kasjaniuk

radca prawny, redaktorka naczelna 

Od 20 lat zajmuję się doradztwem prawnym w zakresie ochrony danych osobowych. Spełniam się w trzech rolach jako radca prawny, świadczący obsługę prawną dla podmiotów z różnych sektorów - w tym z branży finansowej, medycznej, produkcyjnej, handlu elektronicznego i IT; jako wspólnik zarządzający w firmie JDS Consulting zajmującej się w szczególności doradztwem w zakresie RODO, a także jestem redaktorem naczelnym odoserwis.pl

 

Moją misją jako redaktorki naczelnej jest dbanie o wysoką jakość i przydatność publikowanych materiałów, aby dostarczać naszym odbiorcom treści wartościowe, aktualne i inspirujące. Wybieram je myśląc o naszych czytelnikach, wśród których jest wielu pasjonatów tematyki ochrony danych osobowych.

 

Odoserwis.pl nie tylko miejsce, gdzie można znaleźć najnowsze wiadomości na temat RODO, prywatności, nowych technologii i cyberbezpieczeństwa, ale także bogate źródło edukacyjnych materiałów, w tym wzorów pism, klauzul czy zgód, oraz cennych szkoleń w formie webinarów i nagrań video. Cieszę się, że mogę wykorzystać swoje doświadczenie w tworzeniu czegoś nowatorskiego i unikalnego. Wiatru w żagle dodają mi pochlebne opinie klientów i stale powiększająca się liczba czytelników odoserwis.pl (to już kilkadziesiąt tysięcy). Niezwykle cenię sobie także możliwość osobistych spotkań i wymiany doświadczeń z profesjonalistami z różnych branż, co inspiruje mnie do ciągłego doskonalenia się.

 

W mojej karierze miałam przyjemność współpracować z największymi przedsiębiorstwami w Polsce oraz wieloma międzynarodowymi korporacjami, w tym takimi jak: EMPIK, ENEA, 3M, Mennica, Orlen, Polska Grupa Energetyczna, UPS czy Volkswagen. Jednym z projektów, który szczególnie mnie dumna, jest obsługa prawna pierwszego w Polsce projektu z zakresu telemedycyny prowadzonego przez Instytut Kardiologii im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. To dla mnie nie tylko praca - to przyjemność dzielenia się wiedzą i współtworzenia przyszłości z klientami i czytelnikami portalu odoserwis.pl

 

 

 

Justyna Buzała-Górska adwokat 

 

Adwokat, posiadająca praktyczne doświadczenie w pełnieniu funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji dla podmiotów różnorodnych branż, w tym podmiotów korporacji międzynarodowych.  Była członkiem zespołu audytowego i wdrożeniowego w spółkach Grupy Kapitałowej KPI. Po powstaniu Volkswagen Group Polska sp. z o.o. kierowała zespołem audytorów w spółkach z Grupy KPI wchodzących obecnie w skład VGP oraz dawnej spółki Skoda Polska S.A., a następnie objęła obowiązki Administratora Bezpieczeństwa Informacji w Volkswagen Group Polska sp. z o.o.  Dodatkowo zajmuje się stałym wsparciem prawnym w zakresie funkcjonowania sklepów internetowych. Przygotowuje i prowadzi liczne szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych różnorodnych branż, w tym praktyczne szkolenia wdrożeniowe.

 

Jakub Gosz radca prawny 

Radca prawny od ponad 6 lat zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorstw, m.in. z sektora energetycznego, usługowego i produkcji. Związany z organizacjami promującymi i wspierającymi wymianę gospodarczą ze Szwecją, świadczy porady w tym zakresie. W ramach obsługi prawnej przedsiębiorstw, we współpracy z prestiżowymi kancelariami prawnymi, prowadził kontrole zgodności zawieranych umów ze standardami bezpieczeństwa ochrony danych osobowych. Autor publikacji w tym zakresie, zwłaszcza w kontekście ochrony informacji w nowych technologiach. Wielokrotnie prowadził wykłady i warsztaty prawne dla przedsiębiorców.

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Glen – wykładowca, doradca, specjalista ds. ochrony danych osobowych

Doświadczony Administrator Bezpieczeństwa Informacji pełniący tę funkcję dla wielu firm i instytucji. Członek Władz Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji SABI. Audytor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg PN-ISO/IEC 27001. Praktyk, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa ochrony danych osobowych oraz wdrażaniu polityki bezpieczeństwa informacji w setkach różnego rodzaju firmach i instytucjach. Autor i uczestnik projektów edukacyjnych dotyczących ochrony danych osobowych. Uczestnik, jako ABI, postępowań administracyjnych oraz kontroli prowadzonych przez GIODO. Autor wielu publikacji związanych z bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych.

 

 

 

 

 

Adam Gałach – certyfikowany audytor

Od ponad dwudziestu lat zajmuje się problematyką zarządzania bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych. Brał udział w realizacji lub kierował projektami realizowanymi dla instytucji i przedsiębiorstw reprezentujących różne sektory gospodarki, w tym m.in. sektor finansowy, petrochemiczny, wydobywczy, telekomunikacyjny i motoryzacyjny, kierował również międzynarodowym programem budowy centrum kompetencyjnego w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego w jednym z globalnych koncernów. Adam Gałach posiada certyfikaty CISSP, CRISC, ISO/IEC 27001 Lead Auditor, ISO 22301 Lead Auditor. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu zarządzania bezpieczeństwem teleinformatycznym i ochrony danych osobowych.